THOMANN-HANRY®

Zbyt często elewacje budynków są pomijane, ponieważ właściciele budynków i menedżerowie obiektów koncentrują się na wyglądzie wnętrza, a nie na stronie zewnętrznej. W zbyt wielu projektach kompletna renowacja wewnętrzna i zewnętrzna przekracza dostępny budżet.

Moim celem jest stworzenie rynku, który będzie mieć dostęp do eksperta od czyszczenia elewacji bez użycia rusztowań, korzystającego z technologii zatwierdzonych przez głównych konserwatorów zabytków, zdolnego do realizowania procesów konserwacji szybciej i bardziej opłacalnie niż w przypadku prac wykonywanych na rusztowaniach. Technologia Façade Gommage® została zaprojektowana i stworzona przez firmę Thomann-Hanry® we Francji. „Gommage” to francuskie słowo oznaczające w języku polskim „gumkowanie”, czyli proces delikatnego czyszczenia kamienia, murów, drewna i prac malarskich.

Naszym celem jest zapewnienie nieskazitelnego standardu z wykorzystaniem technologii Façade Gommage® przez dostarczanie starannie dobranych zasobów do czyszczenia i renowacji obiektów.

- Florian GOUNY

Dyrektor ds. operacyjnych na Polskę


Szybkie wykonanie zlecenia

Szybkość procesu nie jest zawsze taka sama. Jednak mobilność kabiny pozwala na oczyszczenie około 10 metrów bieżących 6-piętrowego budynku w ciągu jednego dnia, to jest ok. 200 m2 elewacji dziennie.

Komfort dla użytkowników obiektu

Dzięki zastosowaniu kabiny przyssawkowej na wysięgniku w porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia elewacji, do których stosuje się rusztowania, prace są mniej uciążliwe dla użytkowników czyszczonego budynku, oraz przechodniów.

Bezpieczeństwo czyszczonego obiektu

Brak rusztowań, oraz odsunięcie wysięgnika od budynku na noc, zapewnia całkowite bezpieczeństwo jego użytkowników i wyposażenia wnętrz. Jest to szczególnie istotne w przypadku banków, hoteli i obiektów sakralnych.

Ochrona środowiska

Nie jest zanieczyszczane środowisko naturalne, ponieważ nie używamy środków chemicznych, i detergentów, a pył pochodzący z czyszczonej ściany praktycznie nie wydostaje się poza kabinę. Kabina wyposażona jest w urządzenia odsysające ścierniwo razem z usuniętymi zanieczyszczeniami.

Najwyższym czyszczonym budynkiem był 56-piętrowy wieżowiec MetLife w Nowym Yorku na Park Avenue a największym – Muzeum Louvre – jedno z największych muzeów na świecie.

Obok prac związanych z czyszczeniem elewacji, oferujemy pełen zakres prac konserwatorskich podobnie jak nasza rodzinna firma we Francji.

Firma Thomann-Hanry działa w Polsce od ponad 20 lat, zrealizowała wiele projektów na terenie całego kraju, co daje jej czołową pozycję wśród zaufanych specjalistów w zakresie czyszczenia elewacji.

Oddajemy do dyspozycji polskiego rynku nasz sprzęt do wykonywania prac czyszczących i renowacyjnych, zdolny do działania na dużą skalę przy zachowaniu najwyższej jakości. Ponadto nasze środki są bardzo dobrze przystosowane dla użytkowników, którzy nie są zainteresowani montażem skomplikowanego rusztowania na swojej elewacji.

Myślimy globalnie, dlatego każde zlecenie możemy wykonać kompleksowo, począwszy od fazy projektowej, poprzez wykonawstwo, kończąc na dokumentacji konserwatorskiej.

Nasi klienci to zarówno osoby prywatne jak i liczne przedsiębiorstwa, które znają naszą fachowość, solidność i zorganizowanie.